Akne fotoravi

Akne fotoravi – üks kiiremaid mooduseid vihatud vistrikest vabanemiseks. Tavaliselt märkab inimene juba 2-3 nädala möödumisel pärast fototeraapia algust olulist erinevust: akne on märgatavalt vähenenud, nahk on muutunud ühtlasemaks ja tervemaks.

Protseduuri etapid:
1) Naha õrn puhastamine
Eemaldab nahalt mustuse, füsioloogilise rasva ja surnud naharakud, et rasunäärmed ei oleks blokeeritud. Lisaks tasakaalustab protseduur naha pH taset, parandades sellega naha kaitsevõimet nahadefektidest tingitud bakteriaalsete infektsioonide vastu.
2) Toniseerimine
Tasakaalustab naha pH taset, et parandada selle kaitsevõimet nahadefektidest tingitud bakteriaalsete infektsioonide vastu.
Lisakomponendid - kummel ja tee – on efektiivse antibakteriaalse ja põletikuvastase toimega, mis aitab tundlikku nahka rahustada.
3) Akne fotoravi
4) Pigmentatsiooni fotoravi
5) Põletikuvastane mask naha rasususe kontrollimiseks
Aloe Vera rahustav ja põletikuvastane toime tagab naha pehmenemise. Lisaks intensiivsele niisutavale toimele parandab ja rahustab mask samuti ka nahka. Oleiinhape alandab pidevalt reduktsiooni 5-a, mis võimaldab kontrollida rasusust ja tagada naha pideva värskuse.
6) Särava naha korrektor akne vastu
Korrektor vähendab tänu oma antibakteriaalsetele ja seenevastastele omadustele kiiresti aknesse haigestumisele kalduvaid piirkondi. Nahk paraneb kiiresti ja rahuneb.
7) Kreem probleemsele nahale

Protseduuri teostab kogenud kosmetoloog. Hooldusele kulub ligikaudu 45-60 minutit.

Millega siis on selline efekt seletatav?
Impulssvalgus toimib aktiivselt ägenemise staadiumis vinnidele, mis võimaldab neist küllaltki kiiresti vabaneda. Valgus- ja soojusenergia toimel toimub naharasu sekretsiooni korrigeerimine, võitlus põletikulise protsessiga, samuti armide ja siniste plekkide näol esinevate tüsistuste profülaktika ja ravi – 3-5 päeval pärast protseduuri kooruvad surnud naha osakesed lahti, plekid muutuvad heledamaks ning naha üldseisund paraneb.

Sellisel viisil võimaldab metoodika mitte ainult vinnidest vabaneda, vaid ka taastada naha nooruse ja värskuse: paraneb selle värvus ja struktuur, see muutub puhtaks ja terveks, allesjäänud armid on vähem märgatavad, kuna impulssvalgus stimuleerib fibroblastide tegevust ja nahaaluse kollageeni sünteesi, mis soodustab naha pindmiste ebatasasuste kokkutõmbumist.

8 -10 protseduurist (intervalliga 1 kord nädalas) koosnev tsükkel on võimeline hävitama kuni 75-90% vistrikke isegi haiguse käest lastud staadiumite korral.

Akne fototeraapia eelised:
• Protseduuri ja sellele vahetult järgneva ajaperioodi täielik valutus;
• Ravi annab suhteliselt kiire ja nähtava tulemuse – juba 10-14 päeva pärast on nahal näha esimesed märgatavad tulemused paremuse poole;
• Metoodika ei traumeeri nahka;
• Meeldiv boonus: lisaks on fototeraapial ka täiendav positiivne toime nahale – epidermise rakud noorenevad, kuperoos kaob, kaovad tedretähnid ja pigmendilaigud.

Vastunäidustused:
• Rasedus ja laktatsioon
• Verehaigused
• Onkoloogilised haigused
• Suhkrudiabeet
• Herpes

Kaks nädalat enne ravi ja ravi perioodil tuleb vältida ultraviolettkiirguse toimet, tuleb kasutada päikesekaitsekreemi SPF 30, 3 päeva jooksul tuleb piirata leilisauna, aurusauna ja basseini külastamist.

Siiski võib püsiva ja kauakestva tulemusega arvestada vaid nendel juhtudel, kui akne fototeraapia on haiguse kompleksravi üks osa (seda viiakse läbi koos teiste medikamentoossete ja kosmeetiliste meetmetega).

Akne fototeraapia – üks kõige efektiivsemaid meetodeid haigusega võitlemisel. Ja tulemuseks on – mitte ainult puhas ja terve nahk, vaid ka enesekindlus, soov teistele meeldida, positiivne ellusuhtumine.